Aktuality

Aktuálně k projektu Dopravní terminál Uherský Brod – II. Etapa.

ilustrace

Vydáno

Kompletní dokončení stavby Dopravního terminálu v Uherském Brodě

Dne 15. prosince 2016 byla slavnostně završena realizace projektu Dopravní terminál Uherský Brod – II. etapa. Začátek projektu se datuje k roku 2006, kdy vznikla studie přechodové lávky a první návrh řešení přednádražního prostoru. Po úvodních pracích, financovaných z národních a evropských dotačních prostředků získalo město v roce 2012 grant z Programu švýcarsko-české spolupráce ve výši 5 520 758 CHF. Projekt si dal za cíl integrovat autobusovou a železniční dopravu a zahrnoval zejména realizaci nového autobusového nádraží včetně společného nástupiště vlak – autobus, revitalizaci přednádražního prostoru, vybudování parkovišť, instalaci informačního systému a zlepšení zázemí pro cestující.

Vydáno

Slavnostní otevření velkých schodů v Uherském Brodě

V Uherské Brodě byly v úterý 15. listopadu slavnostně otevřeny nově zrekonstruované velké schody, které tvoří výrazný spojovací článek mezi historickým centrem města a nádražím. Rekonstrukce schodů byla provedena v rámci projektu Dopravní terminál Uherský Brod – II. etapa, na jehož realizaci získalo město grant z Programu švýcarsko-české spolupráce ve výši 5 520 758 CHF. Projekt umožnil vybudování nového autobusového nádraží se zastřešenými nástupišti včetně zlepšení zázemí pro cestující, revitalizaci přednádražního prostoru a instalaci informačního systému, rekonstrukci kolejišť a nástupišť a rekonstrukci velkých schodů.

Vydáno

Zahájení výstavby projektu Dopravní terminál Uherský Brod – II. etapa

Dne 4. 6. 2014 byla za přítomnosti zástupců švýcarské strany, Ministerstva financí ČR - Národní koordinační jednotky Programu švýcarsko-české spolupráce a Ministerstva životního prostředí slavnostně zahájena stavba Dopravní terminál Uherský Brod – II. etapa.