Aktuality

Aktuálně k projektu DVI tým Policie ČR – teoretická a praktická příprava a technické zabezpečení.

ilustrace

Vydáno

Konference DVI 2016

Ve dnech 25.-26. října 2016 se v Praze, v Hotelu Pyramida, konala konference s názvem DVI 2016. Tato mezinárodní konference se konala při příležitosti dokončení projektu „DVI tým Policie ČR – teoretická a praktická příprava“. Po téměř pěti letech byl tak naplněn projekt, jež umožnil dokončit myšlenku, která vznikla již v roce 2004, a která se týkala vybudování týmu pro identifikaci obětí hromadných katastrof. Česká republika se tak stala 11. evropskou zemí, která má svůj DVI tým.

Vydáno

Jednání stálé komise pro DVI při Interpolu

V sídle Interpolu ve francouzském Lyonu se ve dnech 24. – 26. května 2016 konala 27. konference k problematice identifikace obětí hromadných neštěstí. Za český tým DVI se zúčastnili této konference plk. Mgr. Petr Bendl, Ph.D. – vedoucí týmu, plk. Mgr. Radka Šimková – zástupce vedoucího týmu, plk. Mgr. Petr Hlavín, pplk. Mgr. Tomáš Doubek a kpt. Bc. Petr Švarc – členové týmu. Na konferenci proběhla celá řada zajímavých přednášek a prezentací týkajících se problematiky identifikace obětí hromadných neštěstí na základě zkoumání profilů DNA, otisků prstů a dalších vědních oborů.

Aktualizováno

Slavnostní předání vybavení pro český DVI tým

Dne 7.12.2015 došlo za účasti náměstka policejního prezidenta plk. Ing. Petra Petříka, ředitele Kriminalistického ústavu Praha plk. Ing. Pavla Koláře, CSc., zástupce kanceláře Programu švýcarsko-české spolupráce a zástupců Národní koordinační jednotky (Ministerstva financí) ke slavnostnímu předání vozidla se zástavbou a dalšího vybavení pro DVI tým České republiky. Účastníci setkání si mohli prohlédnout vybavení týmu a shlédli rovněž ukázku z činnosti týmu.

Vydáno

DVI projekt byl prezentován na 7. mezinárodní konferenci forenzních věd v Praze

Ve dnech 7. – 11. září 2015 proběhla v Praze 7. mezinárodní konference forenzních věd (7th European Academy of Forensic Science Conference). Konferenci, které se zúčastnilo 1050 delegátů z celého světa, pořádal letos z pověření Evropské sítě forenzních institucí Kriminalistický ústav Praha Policie ČR. Na konferenci byl rovněž prezentován projekt DVI týmu (Building of the Czech DVI team), na jehož realizaci získalo Policejní prezidium ČR grant ve výši 1 075 250 CHF z Programu švýcarsko-české spolupráce. Projekt by měl být dokončen do listopadu 2016.

Vydáno

Účast DVI týmu na cvičení složek integrovaného záchranného systému „Letiště 2014“

DVI tým Policie ČR se zúčastnil cvičení složek IZS „Letiště 2014“, které se konalo na letišti ve Vyškově. Námětem cvičení byla reakce jednotek integrovaného záchranného systému na pád malého letadla s 13 cestujícími. Mimo jiných složek Hasičského záchranného sboru, Policie České republiky, Záchranné služby se na místo dostavil i tým proškolených expertů na identifikaci obětí hromadných neštěstí – DVI tým.

Vydáno

Účast DVI týmu na konferenci mezinárodní asociace forenzních věd

Ve dnech 15. 10. – 17. 10. se zúčastnila delegace pracovníků českého DVI týmu konference mezinárodní asociace forenzních věd. Konference se konala v korejském Soulu a zaměřila se především na problematiku identifikace obětí hromadných neštěstí, dokumentaci místa události či soudní lékařství.

Vydáno

DVI tým se zúčastnil cvičení Integrovaného záchranného systému Metro 2014

V rámci taktického cvičení IZS „METRO 2014“ simulujícího teroristický útok v metru se zúčastnil akce také DVI tým – skupina specialistů, kteří jsou vyškoleni provést identifikaci většího počtu obětí v mimořádných situacích. Český DVI tým byl proškolen a vybaven díky prostředkům Programu švýcarsko-české spolupráce.