SCIEX NMSch – 7 let úspěšné vědecké spolupráce

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Swissuniversities (Konference rektorů švýcarských institucí vyššího vzdělávání), která vykonávala roli zprostředkovatele Programu Sciex-NMSch, vydala brožuru informující o tomto programu, který byl úspěšně dokončen v dubnu 2016. Program s alokací 46 mil. CHF (ze Švýcarského příspěvku – Swiss Contribution) přidělil v letech 2009 – 2016 celkem 545 grantů podporujících vědeckou spolupráci pro 10 nových členských států EU.

Cílem partnerství mezi švýcarskými vědci a vědci ze zemí EU byl rozvoj lidských zdrojů (individuální kapacity vědeckých pracovníků), podpora dalšího pokroku ve vědě a inovacích a vzniku a posílení vzájemné spolupráce. Brožura uvádí základní statistické informace o programu (přehled výzev, úspěšnost předložených žádostí, statistiku podle oborů, doby trvání projektů, finanční alokace, aj.), informace o naplnění cílů programu a stručnou prezentaci vybraných projektů poskytující vhled do mnohostranných výzkumných aktivit, které byly podpořeny.

Brožura a další informace (videa vybraných projektů a informace o Švýcarském příspěvku) jsou k dispozici na https://www.swissuniversities.ch/en/topics/sciex/final-brochure-2016/