Aktuality

Aktuálně k Fondu na stipendia SciexNMS.

ilustrace

Vydáno

SCIEX NMSch – 7 let úspěšné vědecké spolupráce

Swissuniversities (Konference rektorů švýcarských institucí vyššího vzdělávání), která vykonávala roli zprostředkovatele Programu Sciex-NMSch, vydala brožuru informující o tomto programu, který byl úspěšně dokončen v dubnu 2016. Program s alokací 46 mil. CHF (ze Švýcarského příspěvku – Swiss Contribution) přidělil v letech 2009 – 2016 celkem 545 grantů podporujících vědeckou spolupráci pro 10 nových členských států EU.

Vydáno

Brožura o výsledcích Fondu na stipendia SCIEX

Tento Fond umožnil v letech 2009 – 2016 podpořit celkem 545 projektů zemí přijímajících tzv. Švýcarský příspěvek (Swiss Contribution). V České republice to bylo 91 projektů vzájemné spolupráce mladých českých vědců se švýcarskými partnery. Zprostředkovatelem programu byla švýcarská instituce „swissuniversities“. Koordinátorem na české straně byl Dům zahraničních služeb, který nedávno publikoval přehlednou brožuru o výsledcích Fondu.

Vydáno

Program švýcarsko-české spolupráce podpořil 91 českých projektů v oblasti spolupráce ve výzkumu

Dne 25. září 2015 proběhla v Curychu závěrečná konference Fondu na stipendia SCIEX-NMSch. Tento fond umožnil celkově podpořit 545 projektů z 10 zemí, které obdržely tzv. Švýcarský příspěvek (Swiss Contribution). Celková alokace pro Českou republiku ve výši 7 mil. CHF vyústila v průběhu let 2009 – 2016 v celkem 91 grantů pro projekty vzájemné spolupráce mladých českých vědců se švýcarskými partnery prostřednictvím výzkumných pobytů českých doktorandů a post-doktorandů ve švýcarských výzkumných institucích.