Konference DVI 2016

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Ve dnech 25.-26. října 2016 se v Praze, v Hotelu Pyramida, konala konference s názvem DVI 2016. Tato mezinárodní konference se konala při příležitosti dokončení projektu „DVI tým Policie ČR – teoretická a praktická příprava“. Po téměř pěti letech byl tak naplněn projekt, jež umožnil dokončit myšlenku, která vznikla již v roce 2004, a která se týkala vybudování týmu pro identifikaci obětí hromadných katastrof. Česká republika se tak stala 11. evropskou zemí, která má svůj DVI tým.

Faktický vznik týmu umožnil až Program švýcarsko-české spolupráce, v rámci něhož získala Policie ČR grant ve výši 1 075 250 CHF. Tyto prostředky umožnily nejenom nákup potřebného vybavení pro činnost týmu, ale i potřebný přenos know-how a realizaci odborného školení českých specialistů, a to jak v České republice, tak ve Švýcarsku.

Program švýcarsko-české spolupráce poskytl České republice grant v celkové výši přesahující 109 mil. CHF, což umožnilo realizaci mnoha projektů v různých oblastech zaměření. Jedním z nich bylo právě vybudování DVI týmu.

Další informace o projektu včetně fotografií z konference naleznete na http://www.policie.cz/clanek/konference-dvi-2016.aspx , informace o Programu švýcarsko-české spolupráce na www.swiss-contrinution.cz.